A nem aktivált Windows operációs rendszer hátrányai

A nem aktivált Windows operációs rendszer hátrányai

A nem aktivált Windows rendszer korlátozott ideig használható. A pontos időtartam függ a Windows verziójától (Windows Home, Professional, Enterprise stb.) Általában a nem aktivált Windows 10/11 rendszer 30 napig használható, mielőtt további aktiváció nélkül korlátozások lépnének életbe.

Ez azt jelenti, hogy az első telepítés után 30 napig teljes funkcionalitással használhatja a rendszert. A 30 nap lejárta után azonban néhány funkció korlátozva lesz, és rendszeres emlékeztetések jelennek meg az aktiváció szükségességéről. A frissítések telepítése is korlátozott lesz.

Ezen korlátozások elkerülése érdekében ajánlott a Windows rendszerét időben aktiválni vagy már a laptop vásárlásakor Digitális Windows Licenet kérni a webáruházban.

A nem aktivált Windowsnak vannak bizonyos korlátai és hátrányai. Először is, folyamatosan emlékeztetni fog rá, hogy aktiválja a rendszert. Emellett a következő több egyéb korlátozást is tapasztlahatnak a felhasználók.

  • A háttérben folyamatosan megjelenő aktiválási felszólítások. Ezek a felszólítások arra figyelmeztetnek, hogy a Windows nincs aktiválva és javasolják, hogy aktiváljuk azt be egy érvényes licence kulccsal. Ezek zavaróak lehetnek, és csökkentik a felhasználói élményt.
  • Egyes funkciók és lehetőségek is korlátozva vannak. A nem aktivált Windows operációs rendszerek bizonyos funkciói és lehetőségei nem elérhetőek, például a személyre szabás, a háttérkép megváltoztatása vagy a Windows Store használata.
  • Biztonsági kockázatot is hordoz magában, ha nem aktivált Windowst használunk. A nem aktivált Windows operációs rendszerek kevésbé biztonságosak, mint az aktiváltak, mivel hajlamosabbak a vírusok és más rosszindulatú programok támadására.
  • Probléma a szoftver frissítésekkel. A nem aktivált Windows operációs rendszerek nem kapnak rendszeres szoftverfrissítéseket, ami növeli a biztonsági kockázatot.

Íme néhány konkrét példa a nem aktivált Windows operációs rendszer korlátaira:

  • A háttérkép megváltoztatása: A nem aktivált Windows operációs rendszereken a háttérkép csak a Windows által előre beállított képek közül választható.
  • A személyre szabás: A nem aktivált Windows operációs rendszereken a felhasználói felület személyre szabása korlátozott. Például nem lehet megváltoztatni a tálca méretét vagy elrendezését.
  • A Windows Store használata: A nem aktivált Windows operációs rendszereken nem lehet szoftvert vásárolni vagy letölteni a Windows Store-ból.

A nem aktivált Windows operációs rendszer használata tehát számos hátránnyal jár. Ha lehetséges, érdemes aktiválni a Windows operációs rendszert, hogy teljes mértékben kihasználhassa annak minden funkcióját és lehetőségét.

Íme néhány tipp a Windows operációs rendszer aktiválására:

Tartalomhoz tartozó címkék: 2023