Ezek a dolgok tudják tönkre tenni a notebookot

Egy előző bejegyzésünkben már össze szedtünk néhány gyakori dolgot, melyekkel rekord idő alatt le lehet amortizálni még egy felújított használt üzleti laptopot is. A sort azonban tovább lehet folytatni, így ebben a bejegyzésben újabb olyan tevékenységeket gyűjtöttünk csokorba, amelyek tönkre tehetik a notebookot.
Óvatosan hajtsa le a notebook fedelét
A használt üzleti notebookok sokkal inkább strapabírók, mint a nagy tömegben gyártott consumer modellek, de ettől függetlenül vigyázni kell a kijelzőjükre. Ez az egyik legérzékenyebb alkatrész, és mivel a notebook fedelének másik oldalán van, ezért könnyen károsodhat.
Amikor Ön lecsukja a notebook fedelét, próbálja úgy megtenni ezt, hogy határozottan tegye, de ne feszegesse vagy csavargassa a felületet. Így ugyanis nem éri extra terhelés a kijelzőt, amelytől esetleg megrepedhetne. A munka befejezése előtt szintén érdemes egy pillantást vetni a billentyűzetre, hogy nincs-e ottfelejtve rajta egy toll, pendrive vagy más eszköz, melyekre a fedelet ráhajtva, megroppanhat a kijelző.
A notebook hordozásakor pedig fogja meg a gépház alját, és ne próbálja meg felemelni a fedél sarkánál fogva. Ez nem csak a kijelzőre veszélyes, de a sarok könnyen kicsúszhat a kezéből, és a notebook leeshet a földre.
Ügyeljen a notebook kábelére
A laptopokkal kapcsolatos kiadások egy állandó részét képezik a meghibásodott töltőkábelek cseréje. Ezeknél kerülni kell a bennük futó erek megtörését, illetve az egyéb fizikai behatásokat. Gyakori hiba, hogy a notebook kábele a maximális hosszúságára ki van nyújtva, ilyenkor pedig azon a ponton, ahol a laptophoz csatlakozik, megfeszül. Ezen a helyen egy idő után megtörhet, és cseréje szükséges.
Szintén gyakori eset, hogy a földön fekvő kábelre ráteszik az irodabútort, vagy rendszeresen átgurulnak rajta a forgószékkel. Egyik dolog sem tesz neki jót, és előbb vagy utóbb, a töltőkábel meghibásodását fogják okozni. Érdemes hosszabbítókat felhasználni, és a kábelt úgy elvezetni, hogy lehetőleg semmilyen behatás ne érje. A használat alkalmával pedig elegendő kikapcsolni a hosszabbítót, így a töltőkábel doboza nem fog feleslegesen melegedni, és idő előtt elhasználódni.
Egyes esetekben a kábel akkor sem működik, ha külsőleg nincs rajta semmilyen sérülés. Ennek oka az, hogy ezek az összetett szerkezetek sokszor érzékelőket tartalmaznak. Ilyenkor, bár fizikailag tudnának tölteni, az érzékelő letiltja azt.