Gondoljuk át, mire szeretnénk használni a választott üzleti notebook modellt!
Hisz ugyanúgy üzleti célú felhasználásnak számít a standard irodai programok futtatása, az e-mailek kezelése, a grafikai munka, vagy például az, amikor egy HP Elitebook üzleti notebook segítségével értékesítőként prezentálunk a leendő ügyeleknél.
A különbség az, hogy a felsorolt élethelyzetek és feladatkörök más és más paramétereket követelnek meg egy informatikai eszköztől. Ezért a racionális gondolkodás az, hogyha a használat preferált jellegét gondoljuk át nulladik lépésként.
Üljünk tehát le és írjuk össze, hogy a napi munka mely feladatainak ellátásához lesz majd szükség az eszközre. Amint összeállt egy lista, onnantól kezdve már sokkal könnyebb döntést hozni a különféle paraméterekről.
Melyek a legfontosabb szempontok egy üzleti notebook választásnál?
Processzor tekintetében ma már egy Intel® Core™ i5 modell jogosan tekinthető alapvető elvárásnak, persze alacsonyabb gépigénnyel járó feladatokhoz akár egy i3-as készülék is elegendő lehet.
Az üzleti notebook gyorsaságát segítheti, ha legalább 8 GB memória funkcionál benne. A megfelelő tárolókapacitás végett minimum a 240 GB-os merevlemez megléte ajánlott. Lehetőleg SSD-technológiával, hogy gyorsabb legyen az adatfeldolgozás.
Kijelző szempontjából standard irodai feladatokhoz elég lehet akár a 14" méret is. Ha sokat dolgozunk grafikai programokkal, akkor persze előnyösebb a nagyobb képernyőméret. Kiváltképp lényeges továbbá, hogy egy korszerű videókártya is legyen az eszközben.
Melyik gyártók készülékei jöhetnek leginkább szóba?
Természetesen mindenki más és más brandre esküszik. Annyi biztos, hogy néhány gyártó készülékeivel majdhogynem képtelenség melléfogni. Ilyen a Dell, a HP, az IBM/Lenovo, az ASUS vagy az Apple.
Persze ezek a brandek más és más árkategóriát képviselnek. Legjobb, ha ár-érték arány szempontjából közelítünk a dologhoz és úgy tekintünk a beszerzésre, mint egy üzleti befektetés. Elvégre egy olyan eszközről van szó, ami a munkákat segíti.
A technikai jellemzők mellett persze az esztétikáról, a designról sem szabad megfeledkezni. Pláne, ha gyakran megyünk ügyfelekhez, konferenciákra, workshopokra. A laptop vagy notebook modern kivitelét hozzánk, a stílusunkhoz, a vállalkozásunk fejlettségéhez fogják ugyanis társítani.
Új vagy használt üzleti notebook beszerzésével járhatunk jobban?
Ma már egyre inkább azt lehet mondani, hogy egy használt notebook beszerzése kedvezőbb döntésnek számít. Még akkor is, hogyha a felhasználás 100%-ig üzleti körülmények között fog történni.
Hogy mi ennek az oka? Egy-egy bevált széria 1-2 éves modelljei úgy funkcionálnak hibátlanul, hogy közben a típushibáktól sem kell tartanunk velük kapcsolatban. Ráadásul tízezreket, vagy akár százezreket lehet megtakarítani, hiszen az áruk csupán töredéke az új laptopokénak.
Emiatt erősen ajánlott alaposan mérlegelni, hogy tényleg egy új készülék lehet csak nyerő választás, vagy egy használt modell is legalább annyi előnyt tartogat-e a számunkra.