Milyen webalkalmazásokat használhatunk egy jó coaching üléshez?

Milyen webalkalmazásokat használhatunk egy jó coaching üléshez?
A coachok számára van egy örökös probléma – mely évről évre felmerül, amikor online ülést kellene tartani. Mi lenne a legjobb opció az internetes találkozó megtartására? Van többféle lehetőség is – és mindenki másra és másra esküszik. Mit tehetünk annak érdekében, hogy tényleg a legjobbat tudjuk kihozni egy ilyen ülésből?

Rövid cikkünkben összeszedjük azt a 4 alkalmazást, melyet a legtöbben használnak online vezető coachingra.

Zoom

A Zoom a COVID19 idején vált igazán népszerűvé, hiszen akár több ember együttes találkozására is van lehetőség az online térben – az alkalmazás számtalan ember együttes jelenlétét elbírja. A Zoom alkalmazás telepítése viszont szükséges ahhoz, hogy a telefonunkon, laptopunkon, számítógépünkön el tudjon futni az alkalmazás, viszont minimális memóriaigénnyel rendelkezik.

Teams

A Teams használata valamivel komplikáltabb sokak véleménye szerint – hiszen külön klienst kell hozzá telepíteni, picit lassabb a működése, ezen felül, regisztráció szükséges hozzá. Egyetemen például sok helyen ezt használták online órák tartására, de a coaching nicheban még nem annyira elterjedt a Teams eszköz és annak használata.

Google Meets

Talán ez a legjobb eszköz mind közül – hiszen, még alkalmazást sem kell telepíteni, a Google rendszerén belül működik az egész. Ennek köszönhetően kiemelkedően gyors, sokan még a multinacionális cégek vezetői közül is ezt a megoldást használják.

Skype

A Skype minden kétséget kizáróan rendkívül hatékony eszköz coachingolásra, hiszen rendkívül erős szerverekkel rendelkezik a központi szolgáltató egység. Ráadásul a csengő hang is kellemes – melyet sokat szeretnek hallgatni, amikor bekapcsolják az alkalmazást.

Mitől lesz a közös coaching igazán hangulatos?

Több dologra is oda kell figyelni, amennyiben azt szeretnénk, hogy a coaching ülés (vagy például – párkapcsolati tanácsadás) igazán jó hangulatban teljen. Többek közt oda kell figyelni arra, hogy a kliens elmondhassa a problémáit, és hogy tetszőlegesen beszélhessen arról, hogy milyen gondokkal küzd. Kiégés? Depresszió? Nem talál motivációt semmiben? Ez esetben megvannak a kellően hatékony technikák, melyeket használhatunk – csupán a megfelelő kérdéseket kell feltenni és az ideális eszközöket megmutatni.